line line line

Peeter Espak

Espak3Peeter Espak on PhD võrdleva usundiloo vanemteadur Tartu Ülikooli usuteaduskonnas ning Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi asepresident. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on Lähis-Ida usundilugu, mütoloogia ja ajalugu; võrdlev usundilugu ja mütoloogia;  Lähis-Ida sõjalised ideoloogiad ja nende kujunemislugu, ajalooliste protsesside peegeldused tänapäevas.

Peeter on pidanud loengukursuseid või teinud uurimistööd Lähis-Ida maade ajaloost, mütoloogiast, religiooniloost ja kirjandusest Tartu Ülikoolis, Innsbrucki Ülikoolis, Müncheni Ülikoolis jt õppeasutustes.

Samuti on Peeter Espak avaldanud mitmeid teaduslikke ja populaarteaduslikke publikatsioone ja monograafiaid muistse Lähis-Ida religiooniloo ja ajaloo teemadel. Ta on uurinud on ka võimuideoloogiate ja sõjateoloogia kujunemisprotsesse nii ajaloos kui ka tänapäeval. Lisainformatsioon ja publikatsioonide loetelu on leitav ETISest.

Ametid:
Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi asepresident
Lähis-Ida ja Islamiuuringute Keskuse juhatuse liige

Käimasolevad projektid:

Projekti juht: Eesti Teadusagentuuri personaalne uurimistoetus PUT500 “Vana Lähis-Ida loomismütoloogia ja panteoni struktuuriline areng: diakrooniline analüüs kõige varajasematest allikatest Babüloni esimese dünastiani (1.01.2014−31.12.2017)”, Tartu Ülikool, Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, Usuteaduskond.

Põhitäitja: Eesti Teadusfondi grant ETF8993 “Kuningavõimu ideoloogiate kujunemise ja arengu diakrooniline ning sünkrooniline analüüs Lähis-Idas ja Egeuse piirkonnas (1.01.2012−30.06.2016)”, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond.

Lõppenud projektid:

Põhitäitja: Eesti Teadusfondi grant ETF7712 “Sõda ja religioon Lähis-Ida kultuurides: Püha sõja kontseptsiooni areng kõige varajasematest allikatest Mesopotaamia kultuurides kuni tänapäevase islamini (1.01.2008−31.12.2011)”, Tartu Ülikool, Usuteaduskond.

Põhitäitja: Eesti Teadusfondi grant ETF8669 “Sotsiaalpoliitilised struktuurid ja võimuideoloogiad muistses Lähis-Idas ja idapoolses vahemereruumis (1.01.2011−30.06.2015)”, Mait Kõiv, Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond

Peeter Espak Eesti Teadusinfosüsteemis